DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Krajská hornoslezská výstava
DOLNÍ BENEŠOV

1.9.2013

       Jako každý rok jsme i letos vyrazili na Krajskou výstavu v Dolním Benešově. Tentokrát jsem se rozhodla, že kromě stánku přibalím i Metyho :-))). Byla to pro nás první společná výstava, takže jsem žádné zázraky nečekala. Vystavovat se mělo venku, ale protože nám počasí příliš nepřálo a od rána bez přestávky pršelo, přestěhovali náš kruh do haly. Ausíci šli na řadu jako první a my s Matýskem jsme po jednom štěňátku a jednom mladém psovi nastoupili do mezitřídy. Posuzoval nás pan Řehánek, kterému se Mety hodně líbil, a ikdyž naleštěné parkety nebyly pro běhání úplně ideální, získali jsme od pana Řehánka známku výborná 1 a nakonec i Krajského vítěze :-))). Odpoledne nás čekaly ještě závěrečné soutěže, kde jsme s Matýskem bojovali o titul nejkrásnějšího psa výstavy. Tuto kategorii posuzoval pan Kot Andrzej, který si každého psa prohlédl velice pečlivě a po dlouhém přemýšlení vybral 6 nejkrásnějších psů, mezi které jsme k mé obrovské radosti patřili i my. Do 4 nejlepších jsme už nepostoupili, ale i tak jsem na Matýska byla strašně pyšná. Na to že absolvoval svoji první výstavu a předváděcí vodítko viděl taky poprvé v životě, byl úžasný.

 

 

Speciální výstava
TŘI STUDNĚ

29.9.2012

Tuto sobotu jsme s Tisou po delší době opět vyrazili na výstavu, tentokrát do Tří Studní na speciálku. Z Lipníka jsme vyjížděli o půl šesté ráno společně s Ryšánkovými a jejich krašským miláčkem Gorýskem. Další zastávku jsme udělali v Olomouci, kde jsme naložili poslední část posádky a konečně vyrazili směr Tři Studně. Cesta ubíhala rychle, takže jsme na místo dorazili s velkým předstihem mezi prvními.

Pořadatelé výstavu tento rok umístili do krásného prostorného areálu hotelu Horník, který je ze všech stran obehnaný lesem, takže jsme se mohli ve volných chvílích kochat nádhernou scenérií. Po nachystání všeho potřebného byla výstava oficiálně zahájena představením všech vystavovatelů, pořadatelů i pana rozhodčího. Stejně jako minulý rok se i letos ujal posuzování pan Biroš ze Slovenska, který svým vstřícným vystupováním přispěl k tomu, že se celá výstava odehrávala v naprostém klidu a pohodě.

 

 

Křašští ovčáci byli posouzeni jako první. Ve třídě mladých se představil Goro se svým majitelem. Pro oba dva to byla výstavní premiéra, takže od pana rozhodčího dostali cenné rady, jak správně předvést psa v kruhu a čeho se naopak vyvarovat. Ve třídě vítězů nastoupil Apollón, který si jakožto zkušený pes se zkušenou handlerkou Mariánkou vyběhal bez problémů titul CAC a nejlepší pes výstavy. My jsme s Tisou nastoupily ve třídě otevřené společně s její poloviční sestrou Hitou a její handlerkou Denčou. Pan rozhodčí  důkladně zkontroloval zuby a tělesnou konstituci obou fen a po zaběhnutí dvou koleček se rozhodl, že titul CAC přidělí naší Tise, která si k mojí velké radosti odnesla i titul nejlepší fena výstavy!! S Apollónem jsme pak ještě zabojovali o titul BOB, který jsme sice nezískaly, ale i tak jsem byla šťastná, že jsme přidaly další CAC do sbírky. Získaly jsme taky nádherný pohár, vázu z broušeného skla a 2 pytle granolí, takže spokojenost veliká :-)))))))))). Po krašských ovčácích nastoupili šarplaninci a my jsme tak měli nějaký čas dát si něco dobrého v hotelové restauraci, popovídat si s přáteli a udělat pár společných fotek. Gorýsek si pak prošel ještě bonitací a my jsme mohli vyrazit směr domov :-))).

 
     
   
     
 
     

 

 

SVĚTOVÁ VÝSTAVA PSŮ Salzburg 2012 
20.5.2012

   
     

Na letošní Světovou výstavu psů jsme se těšili už dlouho dopředu. Cestu tam jsme naplánovali na dvě etapy. Ajna jako krašský ovčák byla přihlášená na neděli, takže jsme vyrazili v sobotu odpoledne. První zastávka byla v Brumovicích u Brna, kde jsme vyměnili auta a naložili naši hlavní řidičku Hanču, která už po Rakousku najezdila spousty kilometrů a taky umí výborně německy. Ajna si ještě chvilku pohrála s choďačkou Lilinkou a k naší velké radosti se stihla vyráchat v rybníčku na zahradě. Po naložení Ajny a všech našich báglů jsme vyrazili zase na cestu, tentokrát do Českých Budějovic, kde jsme zůstali u přátel na noc.

 
     

V neděli ráno se stávalo těžko, startovali jsme už po páté, abysme přijeli na přejímku včas, ale cesta ubíhala rychle a do Salzburku jsme dorazili s předstihem. Před vjezdem na výstaviště nás čekalo menší překvapení, protože parkovací místa byla už obsazená, takže jsme vyložili Ajnu s věcmi a Hanča musela i s autem odjet na 3 km vzdálené parkoviště u nákupního centra a vrátit se speciální linkou autobusů, které zajišťovaly dopravu na výstaviště. My jsme zatím prošli přejímkou a našli kruh pro krašské ovčáky. Druhá polovina české výpravy - Radka a Mariánka s Apollónem a šeltičkou - už měli místo u kruhu, takže jsme přisedli k nim. Měli jsme zhruba 1,5 hodiny před posuzováním, protože před námi byla celá skupina šarplaninců. Ve volném čase jsme se přivítali se skupinkou slovinských chovatelů, ve které vládla hodně veselá nálada a skoukli naši konkurenci. Jako na většinu výstav dorazili Viktor Kren a Franc Kiseljak a přidala se k nám i Branka Sluga. Trošku jsme byli zklamaní, že nepřijela i předsedkyně slovinského klubu krašských ovčáků Mojča Emeršič a další chovatelé, protože účast slovinců byla poměrně malá. Čekali jsme mnohem vyšší počty vzhledem k tomu, že na Evropské výstavě bylo přihlášeno přes 30 krašáků a do Salzburku to není daleko.

 
     

Jako rozhodčí nám byl přidělen Milivoje Urosevic ze Srbska, který kladl velký důraz na povahu a předvedení psa. Při vyhlašování nejlepšího šarplanince už jsme stáli nachystaní u kruhu a mohli jsme tak sledovat radost vítězů, kteří byli také z České republiky. Gratulujeme! Po menší pauze nastoupil do kruhu ve třídě otevřené první krašský ovčák NIL s majitelem Viktorem Krenem. Rozhodčímu padl do oka a asi po dvou minutách odcházel se známkou CAC.

 
     

Ve třídě šampionů se utkali APOLLÓN s Mariánkou a FAUST KAMEN GORSKI s majitelkou Mihaelou Permozeh. Faust je nádherný pes, který vyhrál Evropskou výstavu ve Slovinsku a i přes obrovské horko měl neskutečně veselou náladu. Faust byl pro Apollóna důstojným soupeřem a i když Mariánka zabojovala, rozhodčí je postavil na druhé místo se známkou Velmi dobrá. Toto hodnocení nás trošku  překvapilo, zvlášť když za týden na klubové výstavě v Litoměřicích získal Apollón od stejného rozhodčího titul BOB. Faust s Nilem si poté zaběhli kolečko o Světového vítěze. Naším favoritem byl jednoznačně Faust, rozhodčí dal ale přednost jemnějšímu psovi a jako vítěze určil Nila.

 
     

AJNA nastoupila do třídy šampionů společně s HITOU z chovatelské stanice Srednjedravska pana Kiseljaka. Ajna se předvedla naprosto suverénně a rozhodčí ocenil její přívětivou povahu i pohyb. Obě feny získali známku Výbornou, ale při posledním kolečku ukázal rozhodčí právě na Ajnu, která se tak stala Světovou vítězkou :-))))). Vítezství to bylo zasloužené a těší nás o to víc, že Hita je mnohonásobnou šampionkou mnoha zemí. Souboj Ajny a Nila o titul BOB už jsme si vychutnávali s klidem a spokojení jsme odcházeli z kruhu, i když rozhodčí upřednostnil Nila. Po skončení posuzování nás ještě čekalo focení Ajny jako světové vítězky u profesionální fotografky a potom hurá k domovu :-)))). Všechny fotografie z našeho výletu do Salzburku ZDE.

 
     

 

 

Speciální výstava
ZBRASLAV U BRNA

3.9.2011

Letošní zářijová speciální výstava pořádaná klubem šarplaninců se konala v kynologickém areálu ve Zbraslavi u Brna. Na výstavu jsme vyrazili s oběma sestrami Ajnou a Atenou a doprovod nám dělala taky Vikinka, která se právě vrátila z prázdnin v Itálii. Ráno jsme vyjížděli se zpožděním, ale naštěstí jsme přijeli právě včas a rovnou nastoupili do kruhu.
První šla na řadu Atenka, která ve třídě otevřené bojovala o první místo s krásně nasrstěnou Hitou. K posuzování byl pozván pan rozhodčí Milan Biroš ze Slovenska, který byl naprosto bezprostřední a ke psům přistupoval výborně. Po důkladné kontrole skusu a plnochruposti jsme si zaběhli několik koleček v opravdu prostorném kruhu a zanedlouho už jsme s
Atenkou odcházeli šťastné s oceněním VÝBORNÁ 1, CAC a nádherným pohárem.
Po nás nastoupila do kruhu ve třídě vítězů Ajna a jelikož pan rozhodčí byl ve skvělé náladě a souhlasil, aby s
Ajnou do kruhu nastoupila naše malá čtyřletá Viki, zhostila se hendlování právě ona a bylo na co se koukat. Na svůj věk byla naprosto úžasná a bavila nejen nás, ale i pana rozhodčího, který je ocenil známkou VÝBORNÁ 1, CAC.

 

Poté jsme já s Atenkou a Viki s Ajnou zabojovali o BOBa, kterého nakonec získala zaslouženě Ajna. Po krašácích přišli na řadu šarplaninci, kterých bylo přeci jen mnohem více než krašáků, takže jsme se uvelebili ve stínu a čekali na konec posuzování. S nejkrásnějším šarplanincem pak Ajna nastoupila do kruhu ještě jenou, aby se utkala o titul Nejlepší pes celé výstavy. Vzhledem k převyšujícímu počtu šarplaninců jsme příliš nedoufali, že by to mohlo vyjít. O to větší byla naše radost a překvapení, když pan rozhodčí ukázal směrem k Ajně a vyhlásil ji NEJLEPŠÍM PSEM CELÉ VÝSTAVY a udělil jí titul BIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Naši radost umocnil také fakt, že Ajnu opět předvedla Vikinka, pro kterou to byla premiéra v kruhu a hned vítězství celé výstavy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Po skončení výstavy následovala
BONITACE, která pro nás byla stejně úspěšná jako celá výstava. Atenka byla naprosto v klidu, s přehledem zvládla všechna potřebná měření a byla zapsána jako CHOVNÁ.

FOTKY z výstavy najdete ZDE.

     
 

 

Mezinárodní výstava psů DUODANUBE BRATISLAVA
20.-21.8.2011

Mezinárodní výstava psů v Bratislavě byla letošní rok po všech stránkách vydařená. Krásné počasí, spousta přátek, příjemní rozhodčí a hlavně skvělé výsledky, to všechno dohromady zajistilo super víkend :-)).

Jedinou nepříjemností bylo bloudění po Bratislavě v sobotu ráno, které jsme naštěstí zvládli po menší nápovědě po telefonu (děkujeme Evi) a včas dorazili k dostihovému areálu. V kruhu před námi bylo více než 30 psů, což se nestává příliš často, takže byla spousta času na přípravu. Krašské ovčáky posuzovat chorvatský rozhodčí Igor Selimovič, který Ajnu ocenil známkou
VÝBORNÁ 1, CAC, CACIB a BOB. Spokojení s výsledkem jsme čekali na závěrečné soutěže, ze kterých si Ajna odnesla krásný pohár. Po vyhlášení nejlepšího psa výstavy jsme s přáteli zamířili do areálové restaurace s krásným venkovním posezením, kde jsme u vínka strávili pár příjemných hodin a odcházeli až po zavíračce. Noc jsme ztrávili přímo v areálu, takže v neděli jsme si mohli trošku přispat.

 
Ajna šla opět na řadu až po boxerech a dobrmanech, kterým se slovenská rozhodčí Gabriela Ridarčíková věnovala opravdu důkladně. My jsme přišli na řadu až před polednem a i přes obrovské horko se Ajna předvedla naprosto profesionálně. Paní Ridarčíková byla velice příjemná a ocenila především Ajninu skvělou povahu, takže jsme z kruhu opět odcházeli se známkou VÝBORNÁ 1, CAC, CACIB a BOB. V závěrečných soutěžích jsme si vyzvedli pohár a vyrazili na cestu domů.

Kousek za Bratislavou jsme si udělali ještě malou zastávku u majitelů Joeho, což je appaloosa valach, který pochází z ranče R Appaloosa´s Farm. Joeho jsme našli na rozlehlých pastvinách, kde se spokojeně proháněl se svým novým stádečkem. Zatímco my jsme se zabývali koňmi, Ajna byla v naprostém úžasu z obrovského stáda ovcí a koz, které se spokojeně popásalo jen několik metrů od nás. Jelikož ve Slovinsku je pro krašáky přirozeností být v blízkosti ovcí, byl to pro nás krásný pohled, vidět Ajnu jak obchází stádo, jako by bylo její.


Fotky z našeho výletu najdete ZDE.
 
 
     
 
     
   
     
   

 

 

Mezinárodní výstava psů BRNO
25.-26.6.2011

 

Víkend 25.-26. června jsme strávili na MEZINÁRODNÍ VÝSTAVĚ PSŮ V BRNĚ. I když máme Brno celkem blízko, vyrazili jsme už v pátek odpoledne, abychom si v klidu vybalili stánek a potom pokračovali do nedaleké vesničky k našim přátelům. Příjemně strávený večer jakoby předznamenával i celou nadcházející výstavu.

V sobotu nám vyšlo perfektní počasí, ani zima ani horko. Víc než 3000 psů, kteří se ten den vystavovali, a současně probíhající mezinárodní výstava chovatelských potřeb
PROPET zajistili, že jsme se celý den nezastavili, protože jsme tentokrát jeli jen ve dvou. Z výstavy jsme tak odjížděli až před osmou.

V neděli ráno jsme naložili Ajnu a vyrazlili zpět. V kruhu před námi bylo skoro 40 psů, ale pan rozhodčí Skok Damir z Chorvatska se s tím opravdu nepáral, takže jsme byli na řadě už před jedenáctou. Role handlerky tentokrát připadla na mně. Pan rozhodčí byl velice příjemný, ke psům přistupoval výborně, takže v kruhu i kolem něj vládla naprostá pohoda. Ajna se předvedla na jedničku, panu rozhodčímu se velice líbil její exteriér i povaha, a z kruhu jsme odcházeli s oceněním
VÝBORNÁ 1, CAC, CACIB a BOB. V závěrečných soutěžích o nejlepšího psa druhé FCI skupiny jsme si zaběhli čestné kolečko, vyzvedli poháry, zabalili stánek a spokojení a unavení vyrazili domů.
     
 
     

 

Národní výstava psů
OSTRAVA

9.-10.4.2011

Na národní výstavu v Ostravě jsme přihlásili obě naše fenky, Rose i Atenu, takže jsme vystavovali oba dva dny. V sobotu jsme vyrazili na cestu už ve 4 ráno, abysme vklidu dojeli do Ostravy, měli dostatek času na vybalení stánku se zbožím a nachystali Rozárku do kruhu. Australské ovčáky posuzoval pan Hořák, který Rozárku v silné konkurenci umístil na 4 místo se známkou Velmi dobrá.

Neděle byla pro nás mnohem veselejší. Už od rána bylo krásné slunečné počasí, oproti chladné a zatažené sobotě velmi vítaná změna. Do areálu výstavy zavítala i spousta nevystavovatelů z města, takže výstava byla opravdu našlapaná. U stánku panovala výborná nálada, společnost nám dělala naše Atenka a její sestřička Ajna a my jsme si příjemnou atmosféru spokojeně vychutnávali. Krašští ovčáci šli do kruhu až po šarplanincích, takže bylo dost času obě holky v klidu připravit. Atenka nastoupila do mezitřídy a od pana rozhodčího Polgára získala známku Výborná 1 a titul CAC. Stejně úspěšná byla i Ajna ve třídě otevřené. V závěrečném běhu jsme si to rozdali o BOBA a jelikož čerstvě vylíňaná Atenka vypadala vedle úžasně nasrstěné sestry spíše jako dorostenec, vyběhala si Ajnička zaslouženě Nejlepšího psa plemene a Národního vítěze.
TAKŽE OBROVSKÝ ÚSPĚCH PRO NAŠE KRAŠINKY!!!!!

 

Sobota 9.4.

DESERT ROSE PROSTO CHUDO
Velmi dobrá 4

(rozhodčí: Karel Hořák, ČR)
 

 

Neděle 10.4.

ATENA BUČNOVAŠKA
Výborná 1, CAC
(rozhodčí: Andráš Polgár, ČR)
 

 
     
 
     

Mezinárodní výstava psů
BRNO DUOCACIB

5.-6.2.2011
 

Únorový DUOCACIB znamenal pro naši chovatelskou stanici veliký úspěch. V sobotu se vystavovala pouze Rozárka, která ve třídě otevřené získala od pana rozhodčího Krinkeho známku výborná 2. Porazila nás Rozárčina sestra Debbie se svojí handlerkou Jančou Koutníkovou.

V neděli se jako první předvedla v kruhu naše krašinka Aténka, která se panu rozhodčímu Havelkovi velmi líbila a získala známku výborná 1. Zhruba za hodinu přišla na řadu taky Rozárka, která po sobotním druhém místě zabojovala a pan rozhodčí Christensen ji udělil první místo, známku výborná 1 a titul CAC. Po posouzení všech fen jsme nastoupily do kruhu ještě jednou a Rozárka si vyběhala dokonce titul res. CACIB (stala se tak druhou nejlepsí fenou v konkurenci 20 fen). Bohužel nemáme fotky z kruhu, takže  přikládáme alespoň pár fotek z prostoru brněnského výstaviště.

 

 

Sobota 5.2.

DESERT ROSE PROSTO CHUDO
Výborná 2

(rozhodčí: Milan Krinke, ČR)

 

 

 

 

 

Neděle 6.2.

ATENA BUČNOVAŠKA
Výborná 1
(rozhodčí: Tibor Havelka, Slovensko)

 

DESERT ROSE PROSTO CHUDO
Výborná 1, CAC, res.CACIB

(rozhodčí: Gert Christensen, Dánsko)

 

 
     
 
     


NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OLOMOUC 2011
*7.-9.1.2011*

Na národní výstavu psů v Olomouci jsme letos přihlásili obě naše fenky, Rose i Atenu. Krašští ovčáci byli posuzováni v sobotu. Do kruhu nám byl přidělen pan rozhodčí Leoš Jančík, u kterého získala Tisa v mezitřídě známku Velmi dobrou 1. Australští ovčáci přišli na řadu až v neděli. Posuzování připadlo na paní Mgr. Boženu Ovesnou. Rose získala v otevřené třídě  krásný posudek a známku Výborná 1.
 

ATENA BUČNOVAŠKA
Velmi dobrá 1
(rozhodčí: Leoš Jančík)

DESERT ROSE PROSTO CHUDO
Výborná 1

(rozhodčí: Božena Ovesná)
NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO 2010
*25.-26.9.2010*

Na národní výstavu psů v Brně jsme se vydali pouze s naší Rozárkou. Australské ovčáky posuzoval pan Hořák a Rozárka u něj získala  známku Výborná 4. V posudku pan rozhodčí zdůraznil výborný pohyb a výborně utvářenou hlavu s krásným okem a správně nasazeným uchem. Za fotky děkuji paní Zuzaně Hodové.
 

DESERT ROSE PROSTO CHUDO
Výborná 4

(rozhodčí: Karel Hořák)
 

 
     
NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OSTRAVA 2010
*10.-11.4.2010*

Na národní výstavu psů v Ostravě jsme přihlásili pouze naši fenku krašského včáka Atenu Bučnovašku. I když to byla pro Atenku  její první výstava, předvedla se velice hezky a panu Polgárovi se líbila především její krásná jemná hlava a plynulý pohyb.
 

ATENA BUČNOVAŠKA
Výborná 2
(rozhodčí: Andráš Polgár)
MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO 2008
*28.-29.6.2008*

Na své první výstavě získala Rose ve třídě dorostu známku Velmi nadějná 2 a krásný posudek (fena dobrého rámce, skus nůžkový, výborná hlava, rovný hřbet, korektní postoj, silná kostra, výborný pohyb). Zůčastnila se také závěrečné souteže O nejlepší chovatelskou skupinu, kde obsadila krásné 1. MÍSTO.
 

DESERT ROSE PROSTO CHUDO
Velmi nadějná 2
NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ SKUPINA

(rozhodčí: Otakar Vondrouš)